X
09122591063 - 021 - 44861084

گوگل از مرورکر کروم برای ویندوز XP تا ۲۰۱۵ پشتیبانی می‌کند

اگر شما هم از آن دسته‌اید که هنوز بنا به محل استفاده در مدرسه یا اداره، مجبور به بهره بردن از ویندوز XP هستند، باید در جریان باشید که طی یک سال آینده باید سیستم‌عامل خود را به مرورگری به‌جز گوگل کروم تجهیز نمایید، زیرا ساکنین مانتن ویو در نظر دارند که در سال ۲۰۱۶ به پشتیبانی از ویندوز XP در مرورگر کروم خاتمه دهند. chrome-hearts-windows-xp-1381933305
به گزارش فاین آی تی به نقل از فارنت؛ گوگل تصمیم دارد که پشتیبانی از مرورگر کروم در ویندوز XP را تا پایان سال ۲۰۱۵ ادامه دهد، بنابراین حداقل می‌توانید تا سال آینده دستگاه خود را از حملات مبتنی بر مرورگر در امان نگه دارید؛ این بدین معناست که تا پایان امسال جاری تمام آپدیت‌های امنیتی و ویژگی‌های جدید گوگل کروم در ویندوز XP دریافت خواهد گردید.
بر اساس اطلاعات، گوگل در فکر رها کردن ویندوز منقرض شده XP در پایان ماه جاری بوده، اما فعلاً از اجرای تصمیم خود منصرف شده است. این کمپانی دلیل ادامه‌ی پشتیبانی خود از ویندوز XP تا سال آینده را اعلام نکرده، اما به نظر می‌رسد دلیلش این بوده که علی‌رغم قطع پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP هنوز هم عده‌ی زیادی از کاربران از این ویندوز استفاده می‌کنند.
اگر کماکان قصد استفاده از ویندوز XP را دارید، بهتر است به مرورگر فایرفاکس روی بیاورید زیرا موزیلا فعلاً قصد خاتمه دادن به پشتیبانی از این سیستم‌عامل را ندارد.