X
09122591063 - 021 - 44861084

دانستنيهاي کامپيوتر (3)

عكس گرفتن با مديا پلير
شايد تا بحال با نرم افزارهاي ديگري اين كار را انجام مي داديد ولي در حقيقت با خود مديا پلير ويندوز نيز مي توان
عكس گرفت. و ميتوانيد از تمامي ورژنهاي مديا پلير براي گرفتن عكس از فيلم با فشردن دو كليد تركيبي استفاده نماييد.
خيلي ساده
براي اين كار كافيست در حين پخش فيلم كليدهاي Ctrl +I را بزنيد. پنجره ذخيره تصوير باز مي شود. حالا مي توانيد تصوير گرفته شده را ذخيره كنيد.
يك ترفند جالب و به درد بخورYahoo Messenger 6

چند نفر از دوستان پرسيده بودن ميشه خودمون رو براي برخي افراد آنلاين و براي برخي ديگر آفلاين نشان دهيم؟
من فکر مي کنم همه ديگه اينکارو بلد باشن. خب حالا...
بله ، در نسخه جديد yahoo messenger يعني نسخه 6 اين امكان گنجانده شده است. به اين صورت كه شما ميتوانيد خود را براي يك فرد يا گروهي از دوستان به صورت آنلاين نشان دهيد و همچنين براي افراد ديگر به صورت آفلاين باقي بمانيد. اين امكان جالب يكي از امكاناتي بود كه كاربران yahoo messenger مدتها انتظارش را مي كشيدند. براي انجام اين عمل ، در برنامه yahoo messenger در ليست دوستان بر روي ID فرد مورد نظر کليک راست نموده وگزينه Stealth Settings را انتخاب کنيد. حال در اين قسمت ، گزينه Permanently Offline را انتخاب کنيد. همچنين ميتوانيد با کليک راست بر روي اسم يک گروه در ليست خود، اين عمل را انجام دهيد. همچنين براي بازگشت به حالت قبل، در قسمت Stealth Settings حالت Online را انتخاب کنيد.

دو راه جالب جهت نفوذ به ويندوزXP

يکي از مشکلات ويندوز xp راه نفوذ به آن در صورت فراموش کردن password مي باشد .همانطور که همه شما مي دانيد xp امکان جالب switch user را دارد که مي توان محيط را براي کار user هاي مختلف فراهم کرد .حالا اگر شما اين password را فراموش کنيد چاره چيست؟. در اين حالت چند راه نفوذ هست و آن اين است که در هنگام ظاهر شدن منوي کاربران در ابتدا ، دو بار کليدهايALT+CTRL+ DELETE را فشار دهيد سپس در قسمت نام کلمه administrator را تايپ کرده و قسمت password را خالي بگذاريد و Ok را بزنيد در اين حال وارد سيستم مي شويد. حال اگر در هنگام نصب ويندوز Xp براي Admin پسورد گذاشته باشند چه كار كنيم؟ براي اين كار قبل يا هنگام بالا آمدن ويندوز كليد F8 را زده سپس بسته به نوع نياز خود يكي از گزينه هاي Safe Mode را انتخاب كنيد. بعد از وارد شدن به ويندوز در منو Start كليك كنيد سپس گزينه RUN را انتخاب كرده ودر جايي خالي عبارت Control userpasswords2 را تايپ كنيد. پنجره باز شده داراي 2 TAB به نام هاي Users & Advanced مي باشد. TAB Users را انتخاب كرده و تيك گزينه: User must enter a username and password to use this computer را برداريد. با برداشتن تيك اين گزينه ديگر هنگام ورود به ويندوز از شما پسورد گرفته نمي شود. حالا با استفاده از گزينه Add مي توان نام كاربري را به آن اضافه و با استفاده از گزينه Remove مي توان نام كاربري را حذف كرد همچنين با استفاده از گزينه Properties مي توان ميزان دسترسي كاربران به ويندوز را تعيين كرد.
مشخصات و نوع CPU
در ويندوزXP
در حالت كلي براي تشخيص نوع CPU مي توانيد از نرم افزار Direct X كمك بگيريد.
نرم افزار Direct X كه اغلب به همراه نصب كارت هاي گرافيك بر روي سيستم نصب مي شود و نسخه هاي متفاوتي چون 8.0 – 7.0 وجديدا 9.0 دارد.
براي مشخص شدن نوع و مشخصات پردازنده مراحل زير را انجام دهيد:
1- منوي Start را باز كنيد.
2- گزينه Run را انتخاب نمائيد.
3- كلمه dxdiag را تايپ نمائيد و كليد ok را فشار دهيد.
البته برنامه dxdiag امكانات ديگري چون تست كارت گرافيك ، كارت صدا ، ميكروفون و ... را به همراه دارد.