X
09122591063 - 021 - 44861084

مایکروسافت نیز درصدد راه اندازی سیستم پرداخت مختص به خود است

حدودا دو هفته پیش، زمانی که مایکروسافت اعلام کرد تلفن های هوشمند مبتنی بر ویندوز ۱۰ از فناوری پرداخت NFC پشتیبانی خواهند کرد، اشاره ای به اینکه آینده پرداخت موبایل ویندوز فون چگونه خواهد بود، نداشت.
اما به تازگی مشخص شده که این شرکت احتمالا خودش نقش تسهیل کننده این سیستم را خواهد داشت و گواه این پیش بینی هم مجوزی است که پرونده مربوط به آن در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا به مقامات مربوطه ارائه شده است.
به گزارش فاین آی تی به نقل از مجله آی تی؛ یک مشاور بانکداری و پرداخت الکترونیک که در زمینه انتقال پول بین مرزی و سیستم های پرداخت تخصص دارد، اخیرا دریافته که Microsoft Payments (یک شرکت زیر شاخه مایکروسافت) پرونده ای را برای دریافت مجوز انتقال پول در ایالات متحده آمریکا تسلیم مقامات دولتی نموده.
اسناد لو رفته در این رابطه نشان می دهد که ایالت آیداهو پیشتر مجوز انتقال وجه را به این شرکت اعطا کرده و این یعنی، ردموندی ها رسما وارد بازی پرداخت موبایل شده اند.
سیستم های پرداخت موبایل هنوز هم به مرحله پختگی و کمال نرسیده اند، با این همه، سیستم عامل موبایل مایکروسافت از هم اکنون برای عقب نماندن از این قافله خیز بر داشته.
اگر بخواهیم سهم بزرگان این حوزه را از بازار پرداخت موبایلی بررسی نماییم، Apple Pay در جایگاه نخست است و پس از آن Google Wallet قرار دارد؛ پلتفرمی که به دنبال یکپارچه سازی با سرویس Softcard قوی تر هم شد.
انتظار می رود که سامسونگ نیز با خرید LoopPay جایگاه سوم جدول اصلی ترین پلتفرم های پرداخت موبایل را به خود اختصاص دهد و در همین راستا نیز طبق خبرهای واصله پرچمدار جدید این شرکت به همراه سرویس Samsung Pay ارائه می گردد.
چون در حال حاضر هیچیک از این راهکارهای پرداخت روی سیستم عامل مایکروسافت کار نمی کنند، شنیدن این خبر که ردموندی ها خود را برای ورود به بازار پرداخت ایالات متحده آمریکا آماده می کنند چندان هم عجیب به نظر نمی رسد.
طبق آمارها، ویندوز فون در حال حاضر سهم کوچکی از بازار تلفن های همراه دنیا را در اختیار دارد و از این رو بعید به نظر می رسد که سامسونگ، اپل و گوگل واکنشی به این کشف تازه مایکروسافت نشان ندهند.