X
09122591063 - 021 - 44861084

مایکروسافت مینی کامپیوتر Quanta را با ویندوز ۱۰ معرفی کرد

مایکروسافت در پی آن است که نشان دهد ویندوز ۱۰ قابل اجرا بر روی انواع گجت ها را دارا می‌باشد، در همین راستا دیروز از مینی کامپیوتری با نام Quanta رونمایی کرد که می‌تواند با اتصال به نمایشگرهای بزرگ تمامی امکانات آخرین سیستم‌عامل ردموندی‌ها را به کاربر هدیه دهد.
quanta-compute-plug_story
به گزارش فاین آی تی به نقل از فارنت؛ تمامی اجزا مینی کامپیوتر Quanta، در داخل کیسی به اندازه یک آداپتور جای داده شده است.Quanta Compute Plug یک کامپیوتر کامل با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ است و حتی دو پورت USB 3.0 هم روی آن دیده می‌شود. درگاه HDMI به عنوان راهکار ارتباط با مانیتور انتخاب شده و در حقیقت می‌توان هر نمایشگر و تلویزیونی را به یک ابزار پخش مالتی‌مدیای تبدیل کند.
مینی کامپیوتر Quanta را می‌توان به یک پی‌سی یا مستقیماً به پریز برق متصل کرد و سپس با بهره‌گیری از طریق درگاه HDMI آن، تلویزیون را به یک گجت هوشمند با قابلیت کنترل از طریق دستیار صوتی کورتانا و بلوتوث تبدیل کرد.foxconn-kangaroo_story
Kangaroo مینی کامپیوتر دیگریست که مایکروسافت آن را با همکاری فاکسان تولید کرده است. همچون مدل قبلی این دستگاه نیز قابلیت اتصال به تلویزیون از طریق درگاه HDMI را دارا می‌باشد و در قلب آن از پردازنده کم‌مصرف Cherry Trail اینتل استفاده شده است. مایکروسافت برای ایجاد تعامل میان قابلیت Windows Hello ویندوز ۱۰ این مینی پی‌سی را به اسکنر اثر انگشت تجهیز کرده است.