X
09122591063 - 021 - 44861084

باگ جدید iOS باعث از کار افتادن آیفون شما با یک پیامک می‌شود!

مشکل جدیدی در اپلیکیشن پیام رسان آیفون کشف شده شده است که در صورت ارسال رشته‌ای از کاراکترها به یک کاربر از طریق اپلیکیشن iMessage و یا SMS موجب از کار افتادن اپلیکیشن پیام‌رسان پس از باز کردن و همچنین از کار افتادن گوشی آیفون شخص خواهد شد. ios-txting
به گزارش فاین آی تی به نقل از فارنت؛ این باگ که با ارسال رشته خاصی شامل نمادها و کاراکترهای عربی اتفاق می‌افتد، در اولین مرتبه مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه اخبار مربوط به آن در اینترنت گسترش پیدا کرد.
نتایج ارسال این رشته کاراکتری خاص به گوشی آیفون سریعا این موضوع را روشن نمود که دلیل از کار افتادن و راه‌اندازی مجدد آیفون چیست. بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته اگر اپلیکیشن پیام باز بود و در قسمت نمایش لیست قرار داشت، زمانی که مجددا اقدام به باز کردن این اپلیکیشن می‌کردید به صورت خودکار از کار می‌افتاد. اگر شما در قسمت مکالمه با فرستنده این رشته قرار داشتید، اپلیکیشن شما باز می‌شد اما در صورتی که قرار بود از این مکالمه به مکالمه دیگری بروید، پیام‌رسان شما از کار می‌افتاد.
messagescrashingbug
MacRumors این خطا را بر روی گوشی آیفونی که نسخه iOS 8.3 را اجرا می‌کرد مورد آزمایش و بررسی قرار داده است اما این احتمال نیز وجود دارد که در نسخه‌های دیگر نیز این مشکل همچنان وجود داشته باشد. راه‌حل چیست؟
اگر شما نیز یکی از این پیام‌ها را دریافت نمودید، چند راه‌حل برای رفع این مشکل برای شما و سایر افرادی که با آن مواجه می‌شوند وجود خواهد داشت. اگر شما در قسمت مکالمه با شخص خاصی که این پیام را از وی دریافت نمودید قرار داشتید، در بازگشایی مجدد دچار مشکل خواهید شد و برای رفع این مشکل کافیست یک پیام پاسخ برای شخص مورد نظر ارسال نمایید.
اگر این پیام را در بخش لیست مکالمات دریافت نمودید، برنامه در باز نمودن دوباره از کار خواهد افتاد. این مشکل را نیز می‌ًتوانید با ارسال یک پیام به فرستنده پیام و یا ارسال یک پیام به خود رفع نمایید. برای ارسال پیام به خودتان چندین گزینه وجود دارد از جمله ارسال پیام از طریق Siri یا صفحه Share در هر برنامه‌ای که در دسترس شماست.
برای ارسال پیام به خودتان از طریق سیری، به وی بگویید: “Send a message to myself” (یک پیام به خودم بفرست). با این دستور سیری برای شما صفحه‌ای باز خواهد کرد که این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا به اندازه یک کلمه برای خود پیامی ارسال کنید. برای نمونه این کلمه می‌تواند ” Fix” باشد تا به وسیله آن پیام‌های مخربی که دریافت نموده‌اید را از بین ببرد.
همچنین شما می‌توانید یکی از اپلیکیشن‌های خود مانند یادداشت را باز نموده و پیامی برای خود ارسال نمایید و یا از گزینه‌ اشتراک‌گذاری (در هر بار استفاده امکان ارسال متن کوچکی فراهم خواهد بود) این پیام را ارسال نمایید. با انتخاب استفاده از اشتراک‌گذاری برای ارسال پیام به خودتان پنجره پیام جدیدی باز می‌شود که شما اطلاعات تماس و پیام خود را در آن وارد خواهید نمود.
یکی از کاربران توییتر در حمایت از اپل چنین اظهار نموده است که مهندسان اپل از این مشکل مطلع گشته‌اند و در حال حاضر نیز در صدد رفع آن در تلاش می‌باشند.