X
09122591063 - 021 - 44861084

مایکروسافت کاربران Surface 3 را فعلاً از نصب ویندوز ۱۰ برحذر داشت

چند ماه پیش مایکروسافت تبلت سرفیس ۳ را رونمایی کرذ که می‌توان گفت نسخه کوچک‌تر سرفیس پرو ۳ است و از پردازنده اتم اینتل به حای پردازنده‌های سری Core i که در سرفیس پرو ۳ بکار گرفته شده بود، بهره می‌برد. surface-3
به گزارش فاین آی تی به نقل از فارنت؛ می‌توان گفت این دقیقا‌‌ همان دلیلی است که مایکروسافت را بر آن داشته تا مایکورسفات در انجمن پشتیبانی خود رسما اعلام کند که کاربران این تبلت باید از استفاده از نسخه پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ فعلا صرفنظر کنند.
وقتی کاربران این سوال را مطرح کردند که آیا امکان نصب این نسخه از ویندوز در Surface 3 وجود دارد یا نه، مدیر انجمن پشتیبانی مایکروسافت، بارب بومن پاسخ داد: لطفاً ویندوز ۱۰ را بر روی Surface 3 نصب نکنید. هیچ درایوری برای پردازنده‌های x5/x7 اتم وجود ندارد. هنوز درایوری در نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ وجود ندارد چرا که اینتل درایوری را ارائه نکرده است. زمان انتشار این درایورها نامشخص است اما اینتل همچنان در حال کار بر روی درایورهای مناسب چیپست‌ها و پردازنده‌های جدیدش است.
این موضوع البته قابل انتظار بوده چرا که ویندوز ۱۰ در حالت پیش‌نمایش قرار دارد. با نهایی شدن توسعه نرم‌افزاری ویندوز ۱۰، احتمالاً اینتل نیز درایورهای مناسب خود را برای سرفیس ۳ عرضه می‌کند. بنابراین کاربران فعلاً باید از نصب این نسخه از ویندوز بر روی تبلت‌های خود پرهیز کنند.