X
09122591063 - 021 - 44861084

مایکروسافت روش پورت کردن اپلیکیشن‌ها را نمایش داد

مایکروسافت نیز همانند بلک‌بری در تلاش است تا با وارد نمودن اپلیکیشن‌های اندروید به گوشی‌های خود و اجازه اجرای این برنامه‌ها، کاربران را به خریداری این محصول خود ترغیب نماید. Project-Asteria
به گزارش فاین آی تی به نقل از فارنت؛ برای این کار توسعه‌دهندگان اندروید نیاز به پورت کردن برنامه‌ها برای ویندوز ۱۰ دارند. علاوه بر اپلیکیشن‌های اندروید، مایکروسافت به توسعه‌دهندگان iOS نیز اجازه سازگار نمودن برنامه‌ها را برای گوشی‌های خود داده است. این اقدام به یکی از بزرگترین انتقاداتی که در خصوص گوشی‌های ویندوزفونی وارد شده بود یعنی همان عدم وجود برنامه‌های خاص محبوب در فروشگاه ویندوزفون، کمک خواهد نمود.
پروژه Astoria نامی است که توسط مایکروسافت روی این پروژه قرار گرفته است، تنها به کمک توسعه‌دهندگان اندروید و iOS به موفقیت خواهد رسید. مایکروسافت برای نمایش چگونگی فرایند پورت کردن به توسعه‌دهندگان اندروید، اقدام به تهیه ویدئو نموده با استفاده از اپلیکیشن Timber نموده تا به توسعه‌دهندگان نحوه اجرای برنامه‌های سازگار در ویندوز ۱۰ را نمایش دهد.
Terry Myerson چنین بیان می‌کند:
ما می‌خواهیم توسعه‌دهندگان را تشویق کنیم تا از مهارت‌ها و کدهای فعلی خود استفاده نموده تا برنامه‌های کاربردی در فروشگاه‌های ویندوز ایجاد نموده و سپس آن‌ها را توسعه دهند. در ابتدا بسیار شبیه آنچه آمازون اراده می‌دهد خواهد بود، اگر آن‌ها از برخی APIهای گول استفاده کنند، ما آن را با APIهای مایکرسافت جایگزین خواهیم کرد.
مایکروسافت چنین اظهار می‌کند که توسعه‌دهندگان قادر به استفاده مجدد از کدهای برنامه‌ها و ابزارهای خود خواهند بود. توسعه‌دهندگان اندروید که این پروسه مایکروسافت را دنبال می‌کنند، اپلیکیشن‌های اندروید خود را با همان کیفیتی که کاربران از این اپلیکیشن‌ها انتظار دارند در ویندوز ۱۰ مشاهده خواهند نمود و این برنامه‌ها را روی گوشی‌های ویندوزفونی خود نصب خواهند کرد. اما موضوع اصلی این است که خریداران ویندوز ۱۰ به دنبال پاسخ این مسئله هستند که آیا اپلیکیشن‌های اندروید وIos توانایی سازگاری با ویندوز ۱۰ را خواهند داشت و به خوبی اجرا خواهند شد و اینکه پلت‌فرم اصلی آن‌ها از کجا می‌آید؟