X
09122591063 - 021 - 44861084

کورتانا با صدای مرد نیز به ویندوز ۱۰ می آید

کورتانا یکی از کارکترهای محبوب بازی Halo است و اساسا یک کارکتر زن است. صدای دستیار صوتی مایکروسافت نیز از ابتدا زن بود. حالا مدیر توسعه‌ی کورتانا خبر از اضافه شدن قابلیت انتخاب جنسیت کورتانا را در ویندوز ۱۰ داده است.
به گزارش فاین آی تی به نقل از زومیت؛ به زودی قابلیت تغییر جنسیت کورتانا به ویندوز افزوده می‌شود و کاربران ویندوز فون قادر خواهند بود تا کورتانا را به صورتی که مایل هستند با صدای زن یا مرد در اختیار داشته باشند. مدیر مهندسی کورتانا مایکل کالکاگانو منبع خبری است که به تازگی منتشر شده و در آن به این نکته اشاره شده است که در ویندوز ۱۰ کاربران قادر خواهند بود تا جنسیت دستیار صوتی خود را تغییر دهند.
در کنار ارائه این قابلیت به کاربران که بتوانند یک دستیار صوتی مذکر داشته باشند، کورتانا که البته آقای کالکاگانو نام دستیار شخصی مذکر را به شوخی کورتانو خطاب می‌کند، ویژگی‌های جدیدی را در ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران می‌گذارد. cortana windows 10-01
برای مثال اگر کورتانا بداند که شما قصد رفتن به جایی را دارید، از شما خواهد پرسید که آیا نیاز به یک خودرو از طریق سرویس Uber دارید یا خیر! و وقتی از مرورگر جدید مایکروسافت یعنی مایکروسافت اِج استفاده می‌کنید تا خرید اینترنتی داشته باشید، کورتانا قادر است تا چند کوپن تخفیف برای استفاده در اختیار شما قرار دهد. همچنین با استفاده از کورتانا می‌توان از برنامه‌های پیغام‌رسان از جمله وایبر استفاده کرد.